Katechetický věstník
Legislativa
Formuláře

AKTUÁLNĚ

Tyto webové stránky již nejsou aktualizovány. Přejděte, prosím, na nové:

PRVOKOMUNIKANTI 2019

Děti, které ve školním roce 2018/19 poprvé přistoupily ke svatému přijímání, jsou zvány na setkání s otcem biskupem Vojtěchem do Brna na Petrov

ve čtvrtek 26. září 2019

Pozvánka k předání dětem zde
Pozvánku si můžete vytisknout, rozřezat a jednotlivé lístky předat prvokomunikantům.

Plakát k vytištění a dopsání aktuálních informací na bílý pruh v jeho dolní části je zde:

jeden plakát formát A4, pdf

dva plakáty A5 na jednom listu A4, doc (pro 2 děti)

Farnosti mohou své prvokomunikanty přihlašovat do 17. 9. 2019 (včetně), a to prostřednictvím formuláře (níže). Pokud děti nevypravuje farnost, mohou je doprovodit rodiče a přihlásit stejným způsobem. Setkání je určeno prvokomunikantům z farností brněnské diecéze, ne jejich sourozencům a kamarádům.

Zodpovědnost za děti a jejich doprovázení během celého dne je na dospělých, kteří s nimi přijedou. Zástupcům přihlášených skupin napíšeme zavčas e-mail s aktuálními informacemi a pokyny.

PŘIHLÁŠKY ZDE do 17. 9. 2019

Kontakt pro eventuální dotazy k akci: Marie Špačková, tel. 533 033 227,
e-mail: <spackova@biskupstvi.cz>.

Hymna prvokomunikantů „Rostu k výšinám":

nahrávka v mp3, text hymny

hymna v notách (pracovní verze)

Hudba a text Veronika Nováková z Bořetic, nazpívaly děti z Hustopečí a okolí.

DIECÉZNÍ POUŤ RODIN

Pouť rodin se uskutečnila ve Žďáru nad Sázavou v sobotu 31. srpna 2019. Jako Diecézní katechetické centrum jsme přispěli k jejímu programu aktivitou pro celé rodiny. Pouť byla zaměřena na sv. Anežku Českou a 30. výročí jejího svatořečení. Věříme, že sv. Anežka svou přímluvou přispěla ke změně, která nastala roku 1989. Také my chceme svým dílem přispět k tomu, aby se naše země proměňovala k lepšímu, aby "vzkvétala".

Rodiny, které do Žďáru nad Sázavou přijely, vlepovaly květiny do obrysu naší republiky. Na květech byly pojmy jako např. láska, pokoj, radost, věrnost, trpělivost, odpuštění, smíření...

Podařilo se nám zaplnit celou naši vlast! Kéž se nám to daří i v životě.

Formační setkání katechetů ve školním roce 2019-20

Diecézní setkání katechetů se uskuteční v sobotu dne 9. listopadu 2019 v Brně v sále Milosrdných bratří na Vídeňské ulici. Další termíny zveřejníme co nejdříve.